Danışmanlık Hizmetleri | Türkiye'de Şirket Kuruluşu

Türkiye’de yatırım yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren şirketinizin geleceğini sağlam temeller üzerine kurabilmeniz için tüm yasal yükümlülüklerinizin yerine getirilmesinde, her türlü danışmanlık hizmetini sunmaktayız.

Şirket kuruluşunda mevzuattan kaynaklanan tüm sorunlarınızı en hızlı ve en güvenilir şekilde çözmede uzman kadromuz ile ihtiyaçlarınızı karşılamaktayız. 

– Türkiye'de ve yabancı ülkelerde is kurmak isteyen girişimcilere yerel iş ortamı hakkında danışmanlık.
– Türkiye'de yabancı sermayeli şirket, şube ve irtibat bürolarının kurulması.
– Yurt dışında şirket ve şube kurulması, uluslararası işletme şirketi ( off-shore ) kuruluşu.
– Çifte vergilendirmeyi öneleme anlaşmaları kapsamında şirketlerin ve gerçek kişilerin vergi yükümlülüklerinin belirlenmesi.
– Çalışanların uluslararası düzeyde görevlendirilmesi sürecinde danışmanlık ve destek sağlanması.


Limited Şirket

Türk Ticaret Kanunu’nun 573. maddesi uyarınca, her türlü ekonomik amaç için en az bir gerçek kişi ve tüzel kişilik hissedarı tarafından bir limited şirket kurulabilir. Hissedarların sayısı 50’yi geçemez. Ortaklar şirketin borcundan sorumlu değildir; Sadece abone oldukları temel sermaye paylarını ödemekle yükümlüdürler. Limited Şirket’in kayıtlı sermayesi en az 10.000 Türk Lirası olmalıdır.

Anonim Şirket

Türk Ticaret Kanunu’nun 239. maddesi uyarınca “Bir anonim şirket sermayesi kesin ve paylara bölünen ve sadece borçlarının bir kısmı olarak borçlarından sorumlu bir şirkettir. Hissedarlar şirkete karşı sorumludur ve sorumlulukları taahhüt edilen hisseleri ile sınırlıdır. ”Anonim şirketin asgari sermayesi en az 50.000 Türk Lirası olmalıdır.

Yorumlar (0)

Yorum yaz